V. Домашнє завдання
Написати твір-роздум на одну із тем:
У чому актуальність драматичної поеми «Бояриня» Лесі Українки?
В чому трагічність образу Оксани, Степана?
Мотив національно пасивності, зради і мотив ностальгії у творі.
Підготуватися до тематичного оцінювання.
Урок № 21
Тема. І.Я.Франко. Життєвий шлях письменника. Багатогранність діяльності в українській культурі.
Мета: Довести що Іван Франко - титан праці, геній української літератури; розкрити його титанічну працю для добра народу; виявити багатогранність діяльності геніального митця слова І.Франка; виховувати пошанне ставлення до слова поета.
Обладнання: портрет, комп’ютер, ілюстрації до творчості письменника, твори Івана Франка, мультимедійна презентація.
Тип уроку: урок- конференція.
Література:
Горак Р. Твого ім’я не вимовлю ніколи. Повість-есе про Івана Франка / Роман Горак. — К. : Видавничий центр «Академія», 2008. — 224 с.
Магера Т. Мала проза Івана Франка в українській літературі кінця ХІХ - початку ХХ століття / Т. Магера // Мандрівець. - 2008. - №5. - C. 52-57.
Немченко М.В. Іван Франко – літературний критик, публіцист, журналіст, перекладач / М.В. Немченко // Іван Франко і національне й духовне відродження України : матеріали наук.-практ. конф. 18 трав. 2006 р. – Х., 2006. – С. 30-35.
Яремко Я. Пізнаючи "Франка незнаного" / Я. Яремко // Дивослово. - 2010. - №1. - C. 58.
Іван Франко – трибун народний,
Пророк-ватаг, ратай-співець,
І громадянин благородний…
М.Вороний
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.
- I. Актуалізація опорних знань учнів
- II. Оголошення теми й мети уроку
- III. Мотивація навчальної діяльності школярів
- IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
- 1. Міні-лекція вчителя з елементами бесіди
- 2. Словникова робота
- V. Закріплення знань, умінь та навичок учнів
- VI. Підбиття підсумків уроку
- VII. Домашнє завдання
- Мотивація навчальної діяльності школярів
- II. Оголошення теми й мети уроку
- III. Актуалізація опорних знань учнів
- IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
- 1. Лекція вчителя з елементами бесіди
- 2. Робота з таблицею
- 1. Міні-лекція вчителя з елементами бесіди.
- 2. Повідомлення учнів
- 3. Запитання до учнів
- V. Закріплення знань, умінь та навичок
- VI. Підбиття підсумків уроку
- Viі. Домашнє завдання.
- 1. Заслуховування усних творів
- 2. Бесіда з учнями
- III. Мотивація навчальної діяльності школярів
- IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
- 1. Робота над переказом
- 2. Обмін враженнями щодо прочитаного
- 3. Аналіз новели. Евристична бесіда
- V. Підбиття підсумків уроку
- Viі. Домашнє завдання
- Хід уроку
- Вступне слово вчителя
- Словникова робота
- Продовження розповіді вчителя
- III. Вивчення нового матеріалу.
- 3. Проблемні запитання
- Виберіть правильну відповідь
- 2.Виберіть дві чи більше правильних відповіді:
- V. Завдання додому.
- Хід уроку
- I. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності
- II. Вивчення нового матеріалу
- III. Підсумок уроку
- Хід уроку
- III. Мотивація навчальної діяльності
- IV. Вивчення нового матеріалу
- V. Систематизація й узагальнення матеріалу
- Vі. Рефлексивно-оцінювальний етап
- Vіі. Домашнє завдання
- Хід уроку
- 1. Слово учителя
- 1. Слово вчителя
- 2. Робота в групах
- 3. Виступи груп
- 4. Висвітлення питань
- V. Узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок.
- VI. Рефлексія і самоперевірка
- VII. Оцінювання.
- Хід уроку
- 1. Лірична хвилинка
- 3. Слово вчителя
- 1. Виступ учня про результати дослідження художнього стилю письменника (випереджальне завдання на основі попереднього уроку)
- 3. Розгляд ознак імпресіонізму( за таблицею, запис у зошити)
- - Особливий лаконізм; - ритмічність; - багатство відтінків у змалюванні дійсності.
- 5. Робота над новелою «Intermezzo»
- 2. Розгляд схеми «Новела»
- Повідомлення учнів про життєву основу новели «Intermezzo».
- Слово вчителя про жанрову специфіку твору
- 5. Аналіз системи образів твору та образотворчих засобів.
- 6. Робота в групах
- V. Підсумковий етап
- VI. Домашнє завдання
- Актуалізація опорних знань
- Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми й мети уроку
- Сприймання та засвоєння учнями навчального матеріалу
- Актуалізація опорних знань
- Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми й мети уроку
- Сприймання та засвоєння учнями навчального матеріалу
- Підсумок уроку
- Мотивація оцінок
- Домашнє завдання
- Хід уроку
- IV.Закріплення знань, умінь та навичок
- V. Підбиття підсумків уроку
- Хід уроку
- V. Етап організації виконання плану діяльності
- Vі. Етап підсумковий
- VII. Домашнє завдання
- 1. Скласти «анкету» письменника
- 2. Перегляд відео «Обличчя української історії. Леся Українка»
- 1. Опрацювання епістолярної спадщини Лесі Українки та її близьких
- 2. Опрацювання ліричної спадщини поетеси (робота з підручником)
- V. Домашнє завдання
- Словникова робота
- Історія написання поеми
- Визначення основних елементів композиції драми «Бояриня»
- Інсценізація останнього діалогу Оксани і Степана
- Перегляд мультимедійної презентації
- 1. Робота з текстом твору
- Слово вчителя
- Оцінювання відповідей учнів
- V. Домашнє завдання
- 1.Вступне слово вчителя
- II. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу
- IV. Узагальнення і систематизація знань
- Чи потрібно вивчати сьогодні творчість Івана Франка?
- IV. Підсумок уроку
- V. Оцінювання учнів
- VI. Домашнє завдання
- 1. Вступне слово вчителя
- 2. Інсценізація уривка з повісті „Перехресні стежки" і. Франка
- 2. Довідка першого учня
- 3. Постановка проблемного запитання вчителем
- 4. Довідка другого учня
- 5. Обмін думками щодо прочитаного за орієнтовною схемою запитань
- 6. Пояснення вчителя
- 7. Повідомлення учнів „Значення імен у повісті „Перехресні стежки" і. Франка"
- Тестові завдання до теми «і.Я.Франко. Життєвий і творчий шлях письменника. Повість «Перехресні стежки»
- Тестові завдання до теми «Життя та творчість в. Винниченка. Новела «Момент»
- Тестові завдання до теми «Життєвий і творчий шлях м. Коцюбинського.Психологічна новела « Intermezzo»
- Тестові завдання до теми
- Тестові завдання до теми «Творчість Максима Тадейовича Рильського»
- Тестові завдання до теми «Огляд української літератури початку XX століття»
- Тестові завдання до теми «Михайло Старицький: Життя і творчість»
- Тестові завдання з теми «Життєвий та творчий шлях о. Олеся»