logo
ЗМІСТ кириленко

V. Домашнє завдання

Опрацювати статтю підручника, знати основні етапи життя і творчості поетеси; читати вірші «Contra spem spero!», «І все-таки до тебе думка лине», «І ти колись боролась, мов Ізраїль».

Урок № 20

Тема. Леся Українка «Бояриня»

Мета. Ознайомити учнів зі змістом твору, дослідити, як крізь призму особистого життя героїв розкрито трагедію рідного краю; розвивати творче мислення учнів, уміння аналізувати прочитане; виховувати любов до України, до її історичного минулого.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: виставка творів Лесі Українки; портрети, мультимедійна презентація.

Література:

  1. Гриценко В. Крамола «Боярині» Лесі Українки: (Нотатки на полях підручника) / В. Гриценко // Українська мова і література в школі. – 2003. – № 1. – С. 69 – 71.

  2. Ковальчук О. До вивчення «Боярині» Лесі Українки / О. Ковальчук // Дивослово. – 1998. – №10. – С. 41 – 43.

  3. Невінчана Н. Леся Українка. «Бояриня»: проблематика твору (2 години) / Н. Невінчана // Українська мова та література. – 2008. – № 1/2. – С. 19 – 25.

  4. Степанишин Б. Драма Лесі Українки «Бояриня»/ Б. Степанишин // Дивослово. – 1998. – № 2. – С. 50 – 51.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети уроку

Не зможу я покинути й піти

Кудись одна світ за очі від тебе

На чужині що зможу я знайти,

Де все чуже, чужі земля і небо?

(Галина Стеценко)

Слово вчителя

Сьогодні ми продовжимо знайомитись із творчістю Лесі Українки. Розглянемо драматичну поему «Бояриня»і розкриємо трагедію рідного краю крізь призму особистого життя героїв.

Епіграфом уроку будуть слова Галини Стеценко.

Як ці слова пов’язані із поемою «Бояриня»? (ці слова підводять до розуміння однієї з причин внутрішньої драми головної героїні п’єси – Оксани).

ІІ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу

За жанром «Бояриня» – драматична поема.