logo
ЗМІСТ кириленко

1. Скласти «анкету» письменника

Прізвище, ім’я по батькові

Дата народження

Місце народження

Освіта

Спеціальність

Сімейний стан

Діти

Громадсько – політична робота

Покликання

Дата та місце смерті

Творча спадщина

Урок № 19

Тема. Життєвий шлях Лесі Українки.

Мета: розширити й поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях Лесі Українки; визначити роль родини, культурного оточення й самоосвіти у формуванні світобачення письменниці; розвивати вміння аналізувати й узагальнювати факти; виховувати в учнів активну життєву позицію.

Тип уроку: опрацювання нового матеріалу.

Обладнання: виставка творів Лесі Українки; наукової, документальної, художньої та публіцистичної літеретури про письменницю; портрети Лесі Українки.

Література:

  1. Гартун Л. М. Розробка уроків з української літератури за темою «Леся Українка. Життєвий і творчий шлях» / Л. М. Гартун // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2008. – № 16/18. – С. 48 – 62.

  2. Грибенік О. М. Леся Українка. Огляд життя і творчості / О. М. Грибенік // Все для вчителя. – 2010. – № 34/35. – С. 26 – 27.

  3. Леся Українка. Документи і матеріали 1871 – 1970. – К.: Наукова думка, 1971. – 487 с.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети уроку

Лесю Українку – славетну й улюблену письменницю нашого народу, феноменальну жінку у світовій культурі – можна охарактеризувати її ж поетичним образом – «світло нагірне». Нагірною проповіддю було її слово, що будило з летаргійного сну націю і вселяло віру й надію в її духовні сили «contra spem».

Але якою була поетеса зблизька – як людина, як член сім’ї, друг, удома, у найближчому оточенні? За порадою Гете, щоб збагнути поета, треба піти в його край. Отож і ми йдемо в його дім, у сад, поглянути на «ліричні яблуні у ньому» й на берези у найближчому лісі, зробити родинну світлину. А провідниками в цей чарівний світ будуть спогади, листи, стареньке фото…